عکس‌هایی از «رگ خواب»

عکس‌های «رگ خواب»

دربارۀ «من»

- سه یادداشت دربارۀ من

لیلا حاتمی با همان چهره و پرسونای آشنای همیشگی‌اش، نقش یک دختر خلافکار هفت‌خط آب‌زیرکاه را دارد، بدون اینکه نگاه‌ها و میمیک‌های شخصیت‌های منفی را داشته باشد، بدون صداسازی و بدون رفتن به سوی کلیشه‌های این‌گونه شخصیت‌ها.

آنونس «من»

آنونس فیلم «من»

تیزر «من»

تیزر فیلم «من»

اخباری از «من»

- فیلم من ساختۀ سهیل بیرقی به بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) جشنواره سی‌وچهارم راه یافت. این فیلم به همراه ابد و یک روز (سعید روستایی) و ایستاده در غبار (محمدحسین مهدویان) سه فیلمی هستند که علاوه بر بخش نگاه نو (مسابقه فیلمهای اول) در بخش مسابقه سینمای ایران هم حضور دارند [خبر ایسنا].

- به گزارش بانی فیلم، من این روزها آخرین مراحل فنی را طی می‌کند و طی روزهای آینده آمادۀ نمایش خواهد شد. به گفتۀ سعید خانی (یکی از تهیه‌کنندگان فیلم) این فیلم در روزهای آینده تحویل دبیرخانۀ جشنواره فیلم فجر داده خواهد شد.

- طبق برنامۀ منتشرشده از سینماهای جشنواره، نخستین نمایش من در جشنواره، دو سانس در روز دوشنبه ۱۲ بهمن است: ساعت ۱۷:۳۰ در پردیس چارسو و ساعت ۲۰:۳۰ در پردیس کورش (سالن خورشید نو). این فیلم همچنین روز جمعه ۱۶ بهمن ساعت ۲۱:۰۰ در برج میلاد برای اهالی رسانه نمایش داده می‌شود.

- برنامۀ سینماهای مردمی جشنواره + برنامۀ برج میلاد

- صحبت‌های سهیل بیرقی کارگردان من در گفت‌وگو با سایت جشنواره:

کارگردان فیلم من معتقد است که هیچ‌وقت به کسی توصیه نمی‌کند برود فیلمش را ببیند، هر چند که دوست دارد دیگران فیلمش را ببیند و از این اتفاق خوشحال می شود. سهیل بیرقی دربارۀ فیلمش گفت: «فیلم ساخته شده و فکر می‌کنم هر توضیحی در مورد آن درست نیست، مخصوصاً اگر از جانب کارگردان باشد.»

- نخستین پوستر فیلم که توسط محمدحسین هوشمندی طراحی شده [از اینستاگرام فیلم]:

- لوگوی فیلم که توسط محمد روح‌الامین طراحی شده [از اینستاگرام فیلم]:

- چند عکس از فیلم:

عکسهای فیلم «من»

گزارشی از پشت صحنۀ «رگ خواب»

- گزارش فارس از پشت‌ صحنۀ چهارمین فیلم حمید نعمت‌الله

- آیا نعمت‌الله «رگ خواب» منتقدان و مخاطبان را پیدا کرده است؟

برخی کارگردان‌‌ها توانسته‌اند تنها «رگ خواب» منتقدین را به دست بیاورند. برخی تنها دنبال یافتن «رگ خواب» مخاطبان سینما هستند و تنها چشم‌شان به گیشه است. کم‌ هستند آثاری که هم منتقدان و هم مخاطبان را راضی نگه دارند. باید دید رگ خواب حمید نعمت‌الله می‌تواند این مهم را تجربه کند؟

اکران مستند «مهرجویی: کارنامه چهل ساله» در گروه هنر و تجربه

داریوش مهرجویی با مستندی از مانی حقیقی به هنر و تجربه می‌آید. مستند مهرجویی، کارنامه چهل ساله ساختۀ مانی حقیقی از دوشنبه ۱۴ دی در گروه سینماهای هنر و تجربه اکران خود را آغاز می‌کند. به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، اکران این مستند در حالی در گروه هنر و تجربه شروع می‌شود که لیلا حاتمی، داریوش شایگان، عزت الله انتظامی، بهرام رادان، نیکی کریمی، مسعود فراستی، مجید اسلامی و... از جمله افرادی هستند که در این مستند دربارۀ مهرجویی سخن گفته‌اند. داریوش مهرجویی یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین کارگردانان سینمای ایران است که این بار خود، در برابر دوربین فردی قرار گرفته است تا دربارۀ آثاری که خلق کرده به چالش کشیده شود.  این چالش را مانی حقیقی به عنوان کارگردان مهرجویی، کارنامه چهل ساله بر عهده دارد. مستند پرتره‌ای  جذاب است که با نظرات و حضور مجموعه‌ای از چهره‌های مهم سینما و فرهنگ ایران دربارۀ «مهرجویی» شکل گرفته است. ریتم و گفتگوهای مناسب و بی‌پرده از دیگر ویژگی‌های این فیلم است که از ۱۴ دی ماه در گروه سینمای «هنر و تجربه» اکران می‌شود. مانی حقیقی را در تدوین پیمان خاکسار و بهمن کیارستمی و در تهیه‌کنندگی فرهاد توحیدی همراهی کرده‌اند. مانی حقیقی از این مصاحبه با داریوش مهرجویی یک کتاب نیز چاپ کرد و نکته‌های بسیاری که در فیلم جا نگرفته بودند در کتاب قابل خواندن هستند.

- برنامۀ نمایش فیلم (PDF)

- خرید آنلاین بلیت

- مشخصات فیلم

- پوستر فیلم:


«من» در جشنواره

فیلم من ساختۀ سهیل بیرقی به بخش مسابقۀ فیلم‌های اول جشنوارۀ فجر راه یافت. در نشست خبری سی‌وچهارمین جشنوارۀ فیلم فجر که امروز برگزار شد، دبیر جشنواره اسامی یازده فیلم بخش «نگاه نو» (مسابقۀ فیلم‌های اول) را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، براساس اعلام محمد حیدری، اسامی ۱۱ فیلم پذیرفته‌شده در این بخش بدین شرح است:

- ابد و یک روز به کارگردانی سعید روستایی

- ایستاده در غبار به کارگردانی محمدحسین مهدویان

- برادرم خسرو به کارگردانی احسان بیگلری

- پل خواب به کارگردانی اکتای براهنی

- جشن تولد به کارگردانی عباس لاجوردی

- خانه‌ای در خیابان چهل و یکم به کارگردانی حمیدرضا قربانی

- خماری به کارگردانی داریوش غضبانی

- گیتا به کارگردانی مسعود مددی

- لاک قرمز به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی

- متولد ۶۵ به کارگردانی مجید توکلی

- من به کارگردانی سهیل بیرقی

همزمان با اعلام فیلم‌های بخش نگاه نو کلیپی از فیلم‌های این بخش در نشست رسانه‌ای دبیر جشنوارۀ فیلم فجر پخش شد. سی‌وچهارمین دورۀ جشنوارۀ فیلم فجر از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ بهمن برگزار می‌شود.

+ پوستر جشنواره:

آغاز فیلمبرداری «رگ خواب»

فیلم سینمایی رگ خواب عنوان فیلم جدید حمید نعمت‌الله است که فیلمبرداری آن مدتی پیش در نشر ثالث آغاز شد. به گزارش خبرگزاری صبا، رگ خواب -که نام قبلی آن مینا بود- چهارمین تجربۀ سینمایی نعمت‌الله در مقام کارگردان و اولین تجربۀ او در تهیه‌کنندگی است. تاکنون لیلا حاتمی و کوروش تهامی به‌عنوان بازیگران اصلی مقابل دوربین رفته‌اند. حاتمی که در بی‌پولی نیز با نعمت‌الله همکاری کرده بود، حالا برای دومین بار مقابل دوربین این کارگردان می‌رود.

نعمت‌الله در گفت‌وگو با صبا عنوان کرد قرار است امروز الهام کردا، حمیدرضا آذرنگ و حسین عرفانیان مقابل دوربین رفته و کارشان را آغاز کنند. این کارگردان که در سی‌ودومین جشنوارۀ فیلم فجر با آرایش غلیظ موفق به دریافت جایزۀ ویژۀ هیأت داوران شده بود، قصد دارد با رگ خواب در جشنوارۀ سی‌وچهارم حاضر شود. او در این‌باره به صبا گفت: «ما فرم شرکت در جشنوارۀ سی‌وچهارم را پر کرده‌ایم و ترجیح‌مان این است که اولین اکران فیلم در جشنوارۀ فجر باشد. بنابراین تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که خودمان را به جشنواره برسانیم.» کارگردان بوتیک پیش‌بینی می‌کند که رگ خواب در ۴۵ جلسه تصویربرداری به پایان برسد.

رگ خواب اوج و فرود رابطه میان یک زن و مرد را به نمایش می‌گذارد. لیلا حاتمی، کوروش تهامی، الهام کردا، لیلا موسوی، حسین عرفانیان، خسرو بامداد، بامداد نعمت‌الله و حمیدرضا آذرنگ بازیگران رگ خواب هستند.

پ.ن. (۴ دی): به گزارش ایسنا، فیلمبرداری رگ خواب -که هفتۀ آخر آذر شروع شد- در تهران ادامه دارد و حالا بعد از یک هفته فیلمبرداری، الهام کردا به جمع بازیگران این فیلم پیوست و بازی او مقابل دوربین آغاز شده است.

صفحه 2 از 71

آخرین ویدئوها

facebook

آپارات

مرور فیلم‌های لیلا حاتمی در شبکه نمایش

Go to top