لیلا حاتمی در پراگ

لیلا حاتمی

برپایی کارگاه بازیگری لیلا حاتمی در پراگ

برندگان جوایز جشنواره فجر

امشب در مراسم اختتامیۀ سی‌وسومین جشنوارۀ فیلم فجر، برگزیدگان جشنواره معرفی شدند. فیلم دوران عاشقی موفق به دریافت دو سیمرغ بلورین در بخش‌های فیلمنامه (رؤیا محقق) و فیلمبرداری (علیرضا برازنده) شد. در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن سیمرغ بلورین به باران کوثری (کوچۀ بی‌نام) و دیپلم افتخار به لیلا زارع (شیفت شب) اهدا شد.

نمایش «جدایی نادر از سیمین» در پراگ با حضور لیلا حاتمی

فیلم جدایی نادر از سیمین (اصغر فرهادی) روز جمعه ۱۳ فوریه (۲۴ بهمن) ساعت ۲۰:۳۰ در سینما Světozor  پراگ نمایش داده می‌شود و پس از آن نشست پرسش و پاسخی با حضور لیلا حاتمی برگزار خواهد شد. این برنامه از سوی جشنوارۀ فیلم‌های ایرانی پراگ ترتیب داده شده است.

- اطلاعات بیشتر: سایت سینما + فیس‌بوک


اعلام نامزدهای جوایز جشنواره فجر

فهرست نامزدهای جوایز بخش‌های مختلف سی‌وسومین جشنوارۀ فیلم فجر اعلام شد. در بخش مسابقۀ سینمای ایران (سودای سیمرغ) فیلم دوران عاشقی نامزد ۱۰ جایزه شده است از جمله بهترین بازیگر نقش اول زن برای لیلا حاتمی. این فیلم در بخش‌های بهترین فیلم، فیلمنامه (رؤیا محقق)، کارگردانی (علیرضا رئیسیان)، بازیگر نقش اول مرد (شهاب حسینی)، بازیگر نقش مکمل مرد (فرهاد اصلانی)، فیلمبرداری (علیرضا برازنده)، تدوین (هایده صفی‌یاری)، طراحی صحنه و لباس (مجید میرفخرایی) و موسیقی متن (ستار اورکی) هم نامزد شده است.

همچنین فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ (صفی یزدانیان) به عنوان یکی از پنج نامزد جایزۀ بخش «هنر و تجربه» معرفی شده است. این فیلم در بخش مسابقۀ نگاه نو (فیلم‌های اول) نامزد جایزه‌ای نشده است.

- فهرست نامزدهای بخش سودای سیمرغ

- فهرست نامزدهای بخش هنر و تجربه

- فهرست نامزدهای بخش نگاه نو

نمایش «در دنیای تو ساعت چند است؟» در برج میلاد با حضور عوامل فیلم

در دنیای تو ساعت چند است؟

فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ امروز با حضور عوامل فیلم در سالن برج میلاد برای اهالی رسانه به نمایش درآمد. صفی یزدانیان، علی مصفا، لیلا حاتمی، زهرا حاتمی، همایون پایور، ایرج رامین‌فر و فردین صاحب‌الزمانی در این برنامه حضور داشتند. پس از نمایش فیلم، نشست رسانه‌ای آن با حضور محسن آزرم برگزار شد.

- گزارشی از نشست فیلم

- گزارش تصویری از این برنامه

- ویدئوهایی از این برنامه

دربارۀ «دوران عاشقی» (۲)

دوران عاشقی: این بهترین فیلم کارنامۀ رئیسیان است و این امتیاز ناشی از فضای قصه‌گوی فیلم است؛ عنصری که اغلب فیلم‌های جشنواره (و سینمای ایران) از آن تهی هستند. فیلم در زمان درستی مقدمه‌چینی می‌کند، گره‌افکنی‌هایش را مطرح می‌سازد، بزنگاه‌های دراماتیک را ترسیم می‌کند، و موقعیت‌سازی پرتعلیقی را در باب تصمیم شخصیت‌های داستانش می‌آفریند و همۀ اینها معلول هماهنگی‌ای درست بین عناصر فیلمنامه و کارگردانی و تدوین است. اما نه... اشتباه نکنید. اینکه فیلم واجد این حسن‌هاست، دلیل نمی‌شود از هر جهت هم خوب باشد. مهم‌ترین نقطۀ ضعف فیلم آن است که وارد عمق ماجراها نمی‌شود و فردیت آدم‌ها قربانی صرف قصه‌گویی می‌شود. مقایسۀ فیلم با نمونۀ موفقی همچون لیلای مهرجویی شاید بهتر بتواند خلأهای فیلم رئیسیان را توضیح دهد. سطح ماجرا که تعریف قصه است خوب است، اما عمق ماجرا که نقب به انگیزه‌مندی‌ها و دغدغه‌ها و تردیدهاست، نه. شاید برای سینمای پراداواصول ما چنین ظرفیتی هم زیاد بنماید، ولی به‌هرحال فیلم می‌توانست بهتر باشد که نیست. پیشنهاد می‌کنم در ویرایشی دوباره، نصیحت‌های پدر (پرویز پورحسینی) حذف یا تعدیل شود؛ بدجوری گفته‌هایش به شعار نزدیک است.

[مهرزاد دانش - سایت مجله فیلم]

لیلا حاتمی در سینما آزادی

لیلا حاتمی

چند عکس از حضور لیلا حاتمی در سینما آزادی برای معرفی فیلم‌های در دنیای تو ساعت چند است؟ و دوران عاشقی

نظراتی دربارۀ «در دنیای تو ساعت چند است؟»

- در دنیای شما بلوغ کی رخ می‌دهد؟ (ندا میری)

- یک عاشقانۀ نوستالژیک (محسن جعفری راد)

- لحظه‌ها (محمد شکیبی)

- یک عاشقانۀ شخصی و عجیب (فربد رهنما)

- گفت‌وگوی همشهری با صفی یزدانیان: کار دل

صفحه 2 از 61

فیلم «آشنایی با لیلا» ساختۀ عادل یراقی

در دنیای تو ساعت چند است؟

دوران عاشقی

سر به مهر

آخرین ارسال‌های فوروم

پلۀ آخر

گذشته

آخرین ویدئوها

facebook

آپارات

مرور فیلم‌های لیلا حاتمی در شبکه نمایش

Go to top