جایزه برای فیلم صفی یزدانیان

مراسم اختتامیۀ جشنوارۀ بین‌المللی فجر شنبه شب برگزار شد و در بخش مسابقۀ «جلوه‌گاه شرق» سیمرغ بلورین و جایزۀ نقدی بهترین فیلمنامه به صفی یزدانیان برای در دنیای تو ساعت چند است؟ تعلق گرفت.

+ فهرست برندگان جشنواره

دو خبر

- احتمال اکران در دنیای تو ساعت چند است؟ از نیمۀ اردیبهشت

مدیر دفتر پخش «نسیم صبا» از احتمال اکران عمومی در دنیای تو ساعت چند است؟ بعد از جشنوارۀ بین‌المللی فجر خبر داد. سعید خانی دربارۀ تاریخ اکران اولین فیلم صفی یزدانیان به سوره سینما گفت: «هنوز هیچ چیز قطعی نشده، اما تلاش ما بر این است که با سینماداران به توافق برسیم و فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ را در نیمۀ اردیبهشت‌ماه و پس از پایان جشنوارۀ بین‌المللی فیلم فجر اکران کنیم. اگر وزارت ارشاد و شورای صنفی نمایش از ما حمایت کنند ان‌شاءالله این اتفاق رخ خواهد داد. می‌توان گفت احتمال ۹۰ درصدی برای نمایش فیلم وجود دارد.»

وی افزود: «جشنوارۀ بین‌المللی زمانی می‌تواند در فروش خوب فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ مؤثر باشد که ما بلافاصله پس از این رویداد بتوانیم فیلم را به نمایش دربیاوریم. در صورتی که این اتفاق نیفتد، جشنواره دستاورد چندانی برای سینما ندارد، به‌خصوص که برخی از سالن‌های مهم شهر مثل سینما آزادی را هم به این رویداد اختصاص داده‌اند و فروش فیلم‌های روی پرده با افت نسبی روبرو خواهد شد.»

[طرح پوستر از محمد حسین هوشمندی – منبع: صفحه فیس‌بوک فیلم]

- ادامۀ اکران آشنایی با لیلا

اکران فیلم آشنایی با لیلا (عادل یراقی) در دور جدید گروه سینمایی «هنر و تجربه» تا ۱۳ خرداد ادامه خواهد داشت.

+ برنامه اکران (PDF)

علی مصفا: امیدوارم اکران مناسبی نصیب‌مان شود

- گفت‌وگوی بانی فیلم با علی مصفا در آستانۀ اکران در دنیای تو ساعت چند است؟

علی مصفا تهیه‌کنندۀ در دنیای تو ساعت چند است؟ با اشاره به اینکه هنگام اکران فیلم قبلی او شاهد بدقولی‌هایی بوده، از تصمیم خود برای اکران هر چه سریع‌تر فیلم تازه‌اش خبر داد.

مصفا به بانی فیلم گفت: «تصمیم ما از ابتدا بر این بود كه فیلم را در اواسط اردیبهشت ماه اكران كنیم و امیدوارم این اتفاق رخ بدهد، چون همیشه ماجراهای غیرمنتظره‌ای پیش می‌آید. این تصمیم ما برای اكران هر چه زودتر فیلم به خاطره‌های بد ما برمی‌گردد كه از اكران فیلم پلۀ آخر برای‌مان باقی مانده است. آن زمان وعدۀ اكران پاییز را به ما داده بودند، اما با فریبكاری‌هایی كه پیش آمد اكران پاییز ما به اسفند افتاد. ما فقط یك ماه وقت داشتیم برای آن كه فیلم‌مان را در ۸ سینما اكران كنیم. امیدوارم برای این فیلم دیگر شاهد چنین چیزهایی نباشیم. آقای خانی این روزها برای گرفتن سرگروه مشغول مذاكره است، اما هنوز زود است برای اینكه نتیجۀ قطعی را اعلام كنیم».

وی افزود: «تجربه‌ای كه در جشنواره داشتیم به ما نشان داد دایرۀ مخاطب ما اتفاقاً خاص نیست و به گروه ویژه‌ای تعلق ندارد. در جشنواره دیدیم كه انواع مختلفی از سلیقه‌های سینمایی، جدا از منتقدان و نویسندگان، فیلم را پسند كرده‌اند. در نمایش سالن برج میلاد هم مشاهده کردیم كه فیلم تا دقیقۀ آخر برای مخاطب كشش داشت و همه از آن با عنوان یك تجربۀ دلپذیر یاد كردند. امیدوارم اكران فیلم به گونه‌ای انجام شود كه همۀ كسانی كه در جشنواره فهمیدیم این فیلم را دوست دارند وقت كافی داشته باشند برای آنكه از اكران عمومی آن با خبر شوند. پلۀ آخر در روزهای كمی و با سالن‌های معدودی به نمایش درآمد و هنوز هم خیلی‌ها نمی‌دانند این فیلم زمانی به نمایش درآمد.»

تهیه‌کنندۀ در دنیای تو ساعت چند است؟ همچنین گفت: «ما این میزان از استقبال را تا حدی پیش‌بینی می‌كردیم، چون قصۀ قشنگ و شیرینی داشتیم. احتمال می‌دادیم از در دنیای تو ساعت چند است؟ نسبت به فیلم‌های دیگرمان جواب بهتری بگیریم. اما در جشنواره حقیقتاً غافلگیر شدیم و استقبال مردم، بیشتر از تصور ما بود.»

مصفا دربارۀ تعامل خود با کارگردان فیلم نیز توضیح داد: «جوی كه بین من و آقای صاحب‌الزمانی و آقای یزدانیان حاكم است به خاطر سابقۀ طولانی همكاری، بسیار صمیمی و همراه با رفاقت است. همیشه مشورت‌ها انجام می‌شود، اما نهایتاً كارگردان است كه تصمیم می‌گیرد چه كاری انجام بدهد».

وی دربارۀ اینکه استقبال مخاطب از اکران عمومی فیلم را چگونه پیش‌بینی می‌کند، گفت: «استقبال مخاطب را هیچ‌وقت نمی‌توان به‌درستی پیش‌بینی كرد، چون همیشه اتفاقات غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد. موفقیت در اكران هیچ فیلمی قابل پیش‌بینی نیست. اما قاعدتاً بر اساس چیزی كه ما در جشنواره دیدیم و با توجه به حرف‌های اطرافیان، پیش‌بینی می‌كنیم اتفاقات خوبی برای فیلم رقم بخورد. این فیلم با سرمایۀ شخصی ساخته شده و امیدوارم این بار ما هم به بازی گرفته شویم؛ به این معنی كه تبعیضی در كار نباشد. ما از آن دست فیلمسازانی نیستیم كه بتوانیم لابی بكنیم و... كارمان را به شیوۀ عادی و معمولی انجام می‌دهیم و انتظارمان هم این است كه مطابق با روال عادی و درست با ما برخورد شود.»

دو خبر

پوستر جشنواره فجر

- فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ (صفی یزدانیان) در بخش رقابتی «جلوه‌گاه شرق» بخش بین‌الملل جشنوارۀ فیلم فجر نمایش داده می‌شود. بخش بین‌الملل جشنوارۀ فجر از ۵ تا ۱۲ اردیبهشت برگزار می‌شود.

پ.ن: طبق برنامۀ جشنواره، در دنیای تو ساعت چند است؟ دو نمایش در سینما آزادی، در روزهای یکشنبه ۶ اردیبهشت و پنج‌شنبه ۱۰ اردیبهشت خواهد داشت.

+ برنامۀ کامل جشنواره

+ خرید بلیت در سایت سینماتیکت

- به گفتۀ حسین نوش‌آبادی (معاون پارلمانی وزیر ارشاد) مدرسۀ عالی سینما -که لیلا حاتمی از اعضای هیأت امنا و هیأت مدیرۀ آن است- در اردیبهشت‌ماه فعالیت خود را آغاز می‌کند. حجت‌الله ایوبی (رئیس سازمان سینمایی) نیز  طی احکام جداگانه‌ای، اعضای شورای علمی و مدیر اجرایی مدرسۀ ملی سینمای ایران را منصوب کرده است. همچنین سیدروح‌الله حسینی (مدیرکل دفتر مطالعات، توسعۀ دانش و مهارت‌های سینمایی و عضو هیأت مدیرۀ مدرسه) به خبرگزاری مهر گفته که جلسات شوراهای علمی این مدرسه به صورت هفتگی برگزار می‌شود و در آن چگونگی برگزار شدن کارگاه های مدرسۀ ملی سینما مورد بررسی قرار می‌گیرد و قرار است نخستین کارگاه ۲۰ اردیبهشت برگزار شود.

اکران دانشجویی «در دنیای تو ساعت چند است؟»

انجمن اسلامی دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی با همکاری کانون فیلم و عکس دانشگاه برنامۀ نمایش فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ (صفی یزدانیان) را برگزار می‌کند. این برنامه روز سه‌شنبه ۲۵ فروردین ساعت ۱۳:۳۰ در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود و قرار است برخی از عوامل فیلم هم در نمایش فیلم حاضر باشند.

پ.ن: این اکران به روز سه‌شنبه اول اردیبهشت ساعت ۱۳:۳۰ موکول شده است. [خبر سایت دانشگاه]

احتمال اکران «در دنیای تو ساعت چند است؟» در اردیبهشت

پیش‌بینی می‌شود فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ ساختۀ صفی یزدانیان در اردیبهشت ماه اکران شود. سعید خانی مدیر پخش نسیم صبا در گفت‌وگو با ایسنا‌، ضمن اعلام این مطلب گفت: «این فیلم که نمایشش در جشنوارۀ فیلم فجر مورد توجه قرار گرفت و از سوی منتقدان نیز نمرۀ خوبی را کسب کرد‌، احتمالاً در اردیبهشت ماه اکران خواهد شد.» وی از رونمایی پوستر این فیلم که توسط محمد حسین هوشمندی طراحی شده است‌، خبر داد. در فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ لیلا حاتمی‌، علی مصفا و زهرا حاتمی نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند.

چند خبر

- در دنیای تو ساعت چند است؟ برندۀ جایزۀ طلایی دهمین جشنوارۀ فیلم‌های شرقی ژنو شد.

+ توضیح داوران در مورد اهدای این جایزه:

Through this award, the jury wanted to override the poetic and complex gaze on Iranian society, relationships and memory. The jury also rewards mastery of the game and the image.

+ فهرست برندگان جشنواره

- در دنیای تو ساعت چند است؟ در برنامۀ بزرگداشت سینمای ایران در UCLA نمایش داده می‌شود. این برنامه از ۲۵ آوریل تا ۱۶ می (۵ تا ۲۶ اردیبهشت) برگزار می‌شود و فیلم صفی یزدانیان ۶ می (۱۶ اردیبهشت) به نمایش درمی‌آید.

- علیرضا رئیسیان دربارۀ اکران دوران عاشقی به بانی فیلم گفته است: «فیلم نسبت به نسخۀ جشنواره ۵ دقیقه کوتاه شده است. ضمن اینکه مواد تبلیغاتی فیلم در حال آماده‌سازی است تا طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده دوران عاشقی عید فطر روی پرده برود.»

- دربارۀ آشنایی با لیلا: سیگار و دیگر هیچ (مصطفی جلالی فخر - سایت مجله فیلم)

- دربارۀ آسمان محبوب: چرا فیلم‌های تخیلی ایرانی، کمدی از آب درمی‌آیند؟! (سینماپرس)

بخش‌هایی از «آسمان محبوب»

لیلا حاتمی در آسمان محبوب

چند کلیپ از فیلم آسمان محبوب

چند خبر

- اکران آشنایی با لیلا (عادل یراقی) در گروه «هنر و تجربه» تا ۴ اردیبهشت ادامه خواهد داشت. این فیلم از ۴ دی ۹۳ در این گروه سینمایی به روی پرده رفته و به گزارش ایلنا فروش آن تا سیزده اسفند حدود ۱۷ میلیون تومان بوده است. [برنامۀ اکران]

- همچنین اکران مستند از ایران، یک جدایی (آزاده موسوی، کورش عطایی) نیز در گروه «هنر و تجربه» تا ۴ اردیبهشت ادامه دارد:

+ برنامۀ اکران (pdf)

- علیرضا رئیسیان تهیه‌کننده و کارگردان دوران عاشقی در خصوص زمان اکران این فیلم به باشگاه خبرنگاران جوان گفته: «قبلاً پروانه نمایش فیلم دوران عاشقی را گرفته بودم و زمان اکران آن را برای عید فطر مشخص کرده‌ایم.»

- به گزارش جام جم فیلم سربه‌مهر (هادی مقدم‌دوست) روز دوشنبه ۱۰ فروردین ساعت ۱۶:۲۰ از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.

- در دنیای تو ساعت چند است؟ (صفی یزدانیان) در بخش مسابقۀ دهمین «جشنوارۀ فیلم‌های شرقی» ژنو حضور دارد. این جشنواره از ۲۰ تا ۲۹ مارس (۲۹ اسفند تا ۹ فروردین) در حال برگزاری است. موضوع جشنوارۀ امسال «عشق» است و آدونیس (شاعر عرب) رئیس افتخاری جشنواره است.

- جدایی نادر از سیمین (اصغر فرهادی) در برنامۀ مرور تاریخ سینمای ایران در سینماتک جشنوارۀ فیلم تورنتو نمایش داده می‌شود. این برنامه «تاریخ سینمای ایران با آفرینندگانش» نام دارد و شامل نمایش ۱۵ فیلم بلند و تعدادی فیلم کوتاه از سینمای ایران است. جدایی نادر از سیمین جمعه ۳ آوریل (۱۴ فروردین) نمایش داده خواهد شد.

- در دنیای تو ساعت چند است؟ روز شنبه ۴ آوریل (۱۵ فروردین) ساعت ۱۲:۰۰ با حضور صفی یزدانیان در دانشگاه تورنتو (UofT) نمایش داده می‌شود. این برنامه توسط «کانون ایرانیان دانشگاه تورنتو» برگزار می‌شود.

- خانه سینما در سی‌‌وسومین جشنوارۀ فیلم فجر از تعدادی از تماشاگران جشنواره یک نظرسنجی پرسشنامه‌ای انجام داده است. به گزارش سایت خانه سینما طبق نتایج این نظرسنجی، اصغر فرهادی، ابراهیم حاتمی‌کیا و کمال تبریزی بهترین کارگردانان و پرویز پرستویی، شهاب حسینی، لیلا حاتمی، حامد بهداد و رضا کیانیان به ترتیب بازیگران مورد علاقۀ تماشاگران هستند.

 
 

پخش «آسمان محبوب» از تلویزیون

فیلم آسمان محبوب ساختۀ داریوش مهرجویی در ایام نوروز از تلویزیون پخش خواهد شد. این فیلم که در سال ۱۳۸۸ فیلمبرداری شده و در جشنوارۀ بیست‌ونهم فیلم فجر حضور داشت، محصول سیمافیلم است و تاکنون اکران عمومی نشده است. به گزارش جام جم آسمان محبوب قرار است روز شنبه ۸ فروردین ساعت ۱۵ از شبکۀ چهار سیما (در قالب برنامۀ «سینما ۹۴») پخش شود.

علی مصفا، لیلا حاتمی، مانی حقیقی و فریده سپاه منصور بازیگران اصلی آسمان محبوب هستند. این فیلم داستان زندگی دکتر جوانی به نام شایان (علی مصفا) است که در اوج موفقیت کاری و اجتماعی‌اش درمی‌یابد مبتلا به تومور مغزی شده ‌است. او تصمیم به خودکشی می‌گیرد، اما در آخرین لحظه اتفاقی می‌افتد که باعث می‌شود سر از روستایی دورافتاده درآورد و وقایع غیرمترقبه‌ای برایش رقم بخورد.

+ اطلاعات بیشتر دربارۀ آسمان محبوب

صفحه 2 از 63

در دنیای تو ساعت چند است؟

بلیت «در دنیای تو ساعت چند است؟»

فیلم «آشنایی با لیلا» ساختۀ عادل یراقی

دوران عاشقی

سر به مهر

آخرین ارسال‌های فوروم

پلۀ آخر

گذشته

آخرین ویدئوها

facebook

آپارات

مرور فیلم‌های لیلا حاتمی در شبکه نمایش

Go to top