«رگ خواب» در آستانۀ آغاز فیلمبرداری

پ.ن (۲۲ آذر): خبرگزاری تسنیم خبر داده که بر خلاف اعلام قبلی رسانه‌ها، رگ خواب در آخرین مراحل پیش‌تولید است و هنوز کلید نخورده و احتمالاً این هفته فیلمبرداری این فیلم آغاز خواهد شد. این در حالی است که رگ خواب فرم حضور در جشنواره را نیز پر کرده است.

-----------------------------------------------------------------------

فیلم سینمایی رگ خواب به کارگردانی حمید نعمت‌الله کلید خورد و لیلا حاتمی در این اثر نقشی متفاوت از همکاری قبلی‌اش با این کارگردان ایفا می‌کند. به گزارش خبرگزاری مهر، حمید نعمت‌الله چهارمین فیلم سینمایی خود (پس از فیلم‌های بوتیک، بی‌پولی و آرایش غلیظ) را با نام رگ خواب هفتۀ گذشته کلید زد و لیلا حاتمی به عنوان یکی از بازیگران اصلی مقابل دوربین خواهد رفت. لیلا حاتمی دومین تجربۀ سینمایی خود با حمید نعمت‌الله را در فیلم رگ خواب تجربه می‌کند و نقشی متفاوت از آنچه در بی‌پولی بازی کرده مقابل دوربین خواهد برد. فیلمبرداری فیلم سینمایی رگ خواب در آغاز راه است و تلاش گروه تولید فیلم این است که آن را به سی‌وچهارمین جشنوارۀ فیلم فجر برسانند. رگ خواب یک فیلم اجتماعی است و داستان زنی را روایت می کند که به واسطۀ روابطی که برقرار می‌کند، دچار اضمحلال می‌شود. نگارش فیلمنامۀ رگ خواب به عهدۀ معصومه بیات است و حمید نعمت‌الله علاوه بر کارگردانی، تهیه‌کنندگی این فیلم سینمایی را نیز به عهده دارد. نام اولیۀ این فیلم مینا بود و کورش تهامی دیگر بازیگری است که حضورش در فیلم قطعی شده. پیش از این در خبرها بود که نعمت‌الله قصد دارد فیلم جدیدش را ۱۰ آذر کلید بزند.

لیلا حاتمی بازیگر اصلى فیلم تازه حمید نعمت‌الله شد

لیلا حاتمی در فیلم جدید حمید نعمت‌الله بازی خواهد کرد. به گزارش روزنامه سینما، پیش‌تولید این فیلم با نام موقت مینا حدود دو هفته‌ای است که آغاز شده و طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده تا پایان ماه ادامه دارد. نعمت‌الله پروانه ساخت این فیلم را به تازگی از اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد دریافت کرده است؛ فیلمی که نعمت الله خود تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارد، ولی امور تولید و تدارکاتش در دفتر سعید سعدی (نسیم صبا) انجام می‌شود.

لیلا حاتمی تنها بازیگر قطعی این فیلم است تا بعد از بی‌پولی دومین همکاری‌اش با حمید نعمت‌الله شکل بگیرد. البته نقشی که حاتمی در این فیلم بازی می کند کاملاً متفاوت از نقش اش در فیلم بی‌پولی است؛ نقش اصلی زن فیلم که نام کاراکترش «مینا» است. این دومین فیلم لیلا حاتمی بعد از من از ابتدای امسال تاکنون است. فیلم تازه نعمت‌الله فیلمی کم بازیگر است که هنوز بقیۀ بازیگران آن انتخاب نشده‌اند.

فيلم مینا یک فیلم اجتماعی است. این فیلم به رابطۀ یک زن و مرد می‌پردازد که در این ارتباط اوج و فرودهای زیادی را مشاهده خواهیم کرد. حمید نعمت‌الله تاکنون عوامل پشت دوربین فیلمش را انتخاب کرده و قصد دارد با تکمیل فهرست بازیگران، مینا را ۵ آذر ماه کلید بزند. فیلمی که به گفتۀ نعمت‌الله قطعاً نام آن تغییر خواهد کرد. با توجه به فرصت اندک باقیمانده تا جشنواره فجر، مراحل فنی فیلم همزمان با شروع فیلمبرداری آغاز می‌شود. قرار است تدوین فیلم را مهدی سعدی انجام دهد.

■ تهیه‌کننده و کارگردان: حمید نعمت‌الله. نویسنده فیلمنامه: معصومه بیات. مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی. صدابردار: بابک اردلان. طراح صحنه و لباس: محمدرضا میرزامحمدی. مجری و طراح گریم: سهند ترابی. تدوین: مهدی سعدی.

پ.ن: خبرگزاری برنا خبر می‌دهد که حمید نعمت‌الله، کورش تهامی را نیز به عنوان یکی از بازیگران اصلی فیلم مینا انتخاب کرده است.

پ.ن۲: به گزارش خبرگزاری صبا، حمید نعمت‌الله نام فیلم خود را به رگ خواب تغییر داده و قرار است آن را ۱۰ آذر کلید بزند.

«در دنیای تو ساعت چند است؟» فیلم برگزیدۀ منتقدان

در مراسم نهمین شب انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران که شامگاه ۱۰ آبان برگزار شد، برگزیدگان یک سال سینمای ایران از نگاه منتقدان سینمایی معرفی شدند که فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ ساختۀ صفی یزدانیان و به تهیه‌کنندگی علی مصفا عنوان بهترین فیلم را کسب کرد. این فیلم -که در ۹ بخش نامزد جایزه شده بود- همچنین موفق به کسب جوایز بهترین فیلمنامه (صفی یزدانیان) و موسیقی (کریستف رضاعی) و دیپلم افتخار فیلمبرداری (همایون پایور) شد.

- فهرست برگزیدگان

احتمال اکران «من» در آذر

تهیه‌کننده فیلم من ابراز امیدواری کرد که این فیلم آذر ماه اکران عمومی شود. سعید خانی با بیان اینکه این فیلم آمادۀ نمایش شده و مجوز اکران گرفته است، دربارۀ آخرین وضعیت اکران آن به ایسنا گفت: «با توجه به ترافیک اکرانی که برای فیلم‌ها وجود دارد، ما اکران آبان‌ماه را از دست خواهیم داد، ولی اگر شرایطش فراهم شود، امیدوار هستیم که بتوانیم در آذرماه، فیلم را اکران کنیم.» او همچنین دربارۀ اکران عمومی فیلم من پیش‌بینی کرد که با توجه به ترکیب بازیگران و قصۀ آن، اکران عمومی‌اش با استقبال مواجه شود.

معرفی نامزدهای جشن منتقدان سینمایی

نامزدهای نهمین دورۀ جوایز منتقدان اعلام شدند. فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ با ۹ نامزدی به همراه فیلم رخ دیوانه (ابوالحسن داوودی) در صدر قرار دارند. در دنیای تو ساعت چند است؟ در بخش‌های بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه (صفی یزدانیان)، بازیگر نقش اول مرد (علی مصفا)، بازیگر نقش اول زن (لیلا حاتمی)، بازیگر نقش مکمل زن (زهرا حاتمی)، فیلمبرداری (همایون پایور)، موسیقی (کریستف رضاعی) و تدوین (فردین صاحب‌الزمانی) نامزد جایزۀ منتقدان شده است. همچنین فیلم دوران عاشقی (علیرضا رئیسیان) نیز در بخش‌های بازیگر نقش مکمل مرد (فرهاد اصلانی)، فیلمبرداری (علیرضا برازنده)، موسیقی متن (ستار اورکی) و تدوین (هایده صفی‌یاری) نامزد جایزه شده است. مراسم جشن منتقدان قرار است ۱۰ آبان برگزار شود.

«من» پروانه نمایش گرفت

به گزارش ایسنا در جلسه ۳۰ شهریور شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی، برای فیلم من به کارگردانی سهیل بیرقی پروانه نمایش صادر شد.

در پروانه نمایش این فیلم آمده: «تماشای این فیلم به افراد زیر ١٥سال توصیه نمی شود.»

تهیه‌کنندگان اثر در حال بررسی زمان مناسب برای اکران فیلم هستند.

[منبع: اینستاگرام فیلم «من»]

چند خبر

- فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ از نیمۀ نوامبر ٢٠١٥ در کره جنوبی اکران می‌شود. پخش‌کنندۀ فیلم Alto Media Films است.

- این فیلم همچنین به عنوان فیلم افتتاحیه در پنجمین جشنوارۀ فیلم های ایرانی استرالیا به نمایش درخواهد آمد. این جشنواره در اکتبر ۲۰۱۵ در پنج شهر استرالیا (آدلاید، سیدنی، کانبرا، بریزبن و ملبورن) برگزار می شود.[سایت جشنواره]

- در دنیای تو ساعت چند است؟ در فهرست ۱۰ فیلم اولیه (و سپس فهرست ۶ فیلم نهایی که دیروز معرفی شدند) برای معرفی به اسکار حضور داشت؛ که در نهایت امروز فیلم محمد رسول الله (ص) ساختۀ مجید مجیدی به عنوان فیلم منتخب برای معرفی به اسکار (جایزۀ بهترین فیلم خارجی‌زبان) معرفی شد.

«من» به دنبال اکران قبل از جشنواره

کارن همایونفر ساخت موسیقی فیلم سینمایی من را به پایان رساند. به گزارش سینما با پایان تدوین و صداگذاری، این روزها مراحل تصحیح رنگ و ساخت جلوه‌های ویژۀ نخستین فیلم بلند سهیل بیرقی در حال انجام است تا این فیلم طی ماه آینده آمادۀ نمایش شود. سهیل بیرقی در گفت‌وگو با سینما از اکران فیلمش قبل از جشنوارۀ فجر خبر می‌دهد و می‌گوید: «باید هر چه زودتر فیلم را اکران کنیم. چون فیلم‌هایی از این دست که به معنای واقعی صددرصد در بخش خصوصی ساخته می‌شوند، سرنوشت‌شان منوط به اکران مردمی است. لذت این نوع فیلمسازی در همین سختی‌هایش است که خودت را در مقابل سرمایۀ شخصی تولیدکنندگانت مسئول بدانی و از خودخواهی‌های کارگردانی‌ات و راکد نگه داشتن فیلم برای هر فستیوالی صرف‌نظر کنی. فیلم‌ها ساخته می‌شوند که نمایش داده شوند، پس چه بهتر که هر چه زودتر برای مردم نمایش داده شوند تا چرخۀ اقتصادی فیلم هم بچرخد و امید هم برای تولید فیلم‌های مستقل باقی بماند.»

لیلا حاتمی، زنی که یک شهر را بازی می‌دهد

سهیل بیرقی در معرفی فیلم من می‌گوید: «بهترین معرفی برای فیلم جملۀ «ما رو نرقصون آذر!» است. تنها چیزی که راجع به فیلم می‌توانم بگویم این است که یک فیلم با یک قهرمان، آن هم قهرمان زن و آن هم از نوع مدرن و امروزی‌اش را می‌بینیم. آذر زنی ساختارشکن و ضدقانون است که علیه نظم عمومی جامعه حرکت می‌کند. او از این که زنی متوسط باشد بیزار است.»

امیر جدیدی، بهنوش بختیاری و مانی حقیقی دیگر بازیگران اصلی این فیلم هستند.

یک فیلم رئال با ساختار کلاسیک

سهیل بیرقی دربارۀ ژانر فیلم من می‌گوید: «لحن فیلم کمدی نیست، ولی خیلی هم جدی نیست؛ شبیه زندگی پیرامون‌مان است، اما با رعایت مؤلفه‌های کلاسیک ساخته شده. قهرمان دارد و ساختار کلاسیکش در کنار یک لحن و قصۀ امروزی قرار گرفته؛ یک فیلم کاملاً رئال با ساختار کلاسیک.»

«در دنیای تو ساعت چند است؟» در جشنواره فیلم زوریخ

zurich film festival 2015

فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ ساختۀ صفی یزدانیان به همراه ۹ فیلم بلند ایرانی دیگر در بخش «نگاهی به دنیای جدید: ایران» یازدهمین جشنوارۀ فیلم زوریخ نمایش داده می‌شود. در این بخش جشنواره علاوه بر این ده فیلم بلند، ۸ فیلم کوتاه و مستند نیز به نمایش درمی‌آید. قرار است صفی یزدانیان برای نمایش فیلم در جشنواره حضور یابد.

جشنوارۀ زوریخ امسال از ۲۴ سپتامبر تا ۴ اکتبر (۲ تا ۱۲ مهر) برگزار می‌شود.

چند دیالوگ از فیلم «من»

آذر: قبلاً مو لا درز آمارت نمی‌رفت

جذاب جوگندمی: الان مو لای کدوم درز رفته؟

آذر: امیر

--------------------------------------

آریا: این کار ما رَم لای مریض راش بنداز بره دیگه

آذر: عاشق چشم و ابروتم مگه؟ فَن‌تم مگه؟

آریا: میشی

آذر: چی میشی؟

آریا: عاشقم میشی. فَنَمَم میشی. توو کنسرتام می‌یای، من اون بالا تو اون پایین...

آذر: تو خوبی بابا

--------------------------------------

آریا: رفتم کُلُفت‌ترش کردم، دوباره خوندم. همه می گن احساسی رو با اختلاف بهتر می خونی. صدای مردونه دیگه کار نمی‌کنه آذر. مردم یه کم احساسات می‌خوان.

آذر: تو احساسی میشی صدات زنونه می‌شه؟

--------------------------------------

بازیگران: لیلا حاتمی، امیر جدیدی، مانی حقیقی

منبع: اینستاگرام فیلم «من»

صفحه 2 از 70

آخرین ویدئوها

facebook

آپارات

مرور فیلم‌های لیلا حاتمی در شبکه نمایش

Go to top