دربارۀ «در دنیای تو ساعت چند است؟» (۷)

در دنیای تو ساعت چند است؟

اخبار و مطالبی دربارۀ در دنیای تو ساعت چند است؟

نقد و بررسی «در دنیای تو ساعت چند است؟» در ارسباران

صفی یزدانیان و فردین صاحب‌الزمانی

فایل صوتی و عکس‌هایی از نشست نقد و بررسی در دنیای تو ساعت چند است؟ در فرهنگسرای ارسباران

نشست بررسی روان‌کاوانۀ «در دنیای تو ساعت چند است؟»

سیاووشان

فایل صوتی و چند عکس از نشست بررسی روان‌کاوانۀ در دنیای تو ساعت چند است؟

لیلا حاتمی در نمایش لیلی رشیدی به صحنه می‌رود

لیلی رشیدی این روزها در حال آماده‌سازی نمایش « اسم» با بازی لیلا حاتمی، حسن معجونی و داریوش موفق است.

+ گفت‌وگوی اعتماد با لیلی رشیدی دربارۀ نخستین تجربه کارگردانی تئاتر و حضور لیلا حاتمی

به گزارش ایسنا، این نمایش قرار است از ابتدای تیرماه در تالار استاد ناظرزاده کرمانی در تماشاخانۀ ایرانشهر به صحنه برود.

«اسم» نخستین تجربۀ لیلی رشیدی به عنوان کارگردان است و براساس نمایشنامه‌ای به همین نام نوشتۀ ماتیو دولاپورت و الکساندر دولا پتولیر با ترجمۀ شهلا حائری به صحنه خواهد رفت. در این نمایشنامه انتخاب اسم برای کودکی که هنوز به دنیا نیامده باعث برملا شدن رازها و تسویه حساب‌های شخصی خانوادگی می‌شود.

در نمایش« اسم» -که در حال حاضر در مرحلۀ تمرین است- لیلا حاتمی، حسن معجونی، داریوش موفق، سارا افشار و عباس جمالی ایفای نقش می‌کنند. حسن معجونی طراحی صحنه و لباس، پریسا گودرزی، غزاله رشیدی ، محمدرضا بزدوده گروه کارگردانی و محمدرضا حسین‌زاده مدیریت تولید نمایش «اسم» را بر عهده دارند.

نمایشنامۀ «اسم» کار مشترک ماتیو دولا پورت و الکساندر دولاپتولیر است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ با کارگردانی برنارد مرات در تئاتر ادوارد هفتم پاریس به روی صحنه رفت و با استقبال‌ از طرف مخاطبان و منتقدان فرانسوی روبه‌رو شد و جوایزی را هم برای این اثر به همراه داشت. این استقبال در حدی بود که در سال ۲۰۱۲ فیلمی به کارگردانی الکساندر دولاپتولیر نیز براساس آن ساخته شد که مورد توجه منتقدان فرانسوی قرار گرفت. این نمایش‌نامه توسط نشر قطره به فارسی منتشر شده است.

دو نشست نقد و بررسی «در دنیای تو ساعت چند است؟»

۱) مرکز خدمات روان شناسی سیاووشان برنامۀ تحلیل روان‌پژوهانۀ فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ را برگزار می‌کند. این برنامه با حضور دست‌اندرکاران فیلم ازجمله علی مصفا و صفی یزدانیان روز جمعه ۸ خرداد از ساعت ۱۱ تا ۱۴ در پردیس سینمایی کورش برگزار می‌شود.

۲) روز شنبه ۹ خرداد ساعت ۱۸ نیز برنامه نمایش و نقد و بررسی در دنیای تو ساعت چند است؟ با حضور صفی یزدانیان و علی مصفا در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد. این برنامه در قالب سیصد و شصت و دومین نشست نقد فیلم «باشگاه فیلم تهران» برگزار می‌شود.

دیدار با عوامل «در دنیای تو ساعت چند است؟» در سینما آزادی

به گزارش سینما تیکت عوامل فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ ساعت ۲۱ چهارشنبه ۶ خرداد در سینما آزادی با تماشاگران دیدار خواهند کرد. در دنیای تو ساعت چند است؟ اولین فیلم صفی یزدانیان در مقام کارگردان است و لیلا حاتمی و علی مصفا بازیگران اصلی آن هستند.

یادداشت صفی یزدانیان

نوشتۀ کارگردان در دنیای تو ساعت چند است؟ دربارۀ تبلیغات فیلم:

«ما همه اکراه داریم که چیزی جز خود فیلم‌مان تماشاگر را به رفتن به سینماها ترغیب کند. آن که چنین می‌کند هم شایستۀ ملامت نیست، آن‌ها را که دور و بر کار هنری مین‌گذاری می‌کنند باید سرزنش کرد.

به کارگردان این فیلم گفته شده که بایکوت تلویزیون طبیعی است و چرا از ممنوع شدن پیش‌پرده‌های فیلم "گلایه" کرده است. خب این کلمه را دوستان عزیز روزنامه‌نگار به کار بردند، وگرنه من وظیفه‌ام فقط اعتراض بود، چرا که از سال‌ها چنین یاد گرفته‌ام که به خوب امید و از بد گله نداشته باشم.

اما خود فیلم از امید حرف می‌زند، چون هنر تنها جایی است که می‌توان در آن از امر واقعی خلاص شد، و نفسی کشید.

اینها که می‌نویسم را همچنان به حساب تبلیغ برای تماشای این فیلم بگذارید. فیلمی که می‌خواهد دیده شود و بی‌تعارف نیاز دارد که این فضای مطلوبی که دور و برش ساخته شده بیشتر گسترده شود.

فرهاد همه کاری می‌کند که نشان دهد این که عمری بر سر خودش و حسش مانده دلیل نمی‌شود که "مظلوم" باشد. فیلمی که از او ساخته شده هم نیازی به نمایش ستم‌دیدگی ندارد.»

[از فیس‌بوک صفی یزدانیان]

دربارۀ «در دنیای تو ساعت چند است؟» (۶)

در دنیای تو ساعت چند است؟

اخبار و مطالبی دربارۀ در دنیای تو ساعت چند است؟

چند خبر

- «من» در نیمۀ راه: سعید سعدی در ارتباط با تازه‌ترین فعالیت خود دربارۀ ساخت فیلم سینمایی من به خبرگزاری فارس گفت: « این فیلم سینمایی -که تهیه‌کنندگی آن را همراه با سعید خانی بر عهده دارم- تقریباً به نیمۀ راه رسیده است و تا اواخر خرداد ماه این پروژۀ سینمایی به پایان فیلمبرداری می‌رسد.»

- فیلم دوران عاشقی در بازار فیلم کن عرضه شده است؛ با نام انگلیسی Time to Love. البته به گزارش ایسنا، برخلاف روال هر ساله، سالنی از سوی مسئولان برای نمایش فیلم‌های ایرانی در بازار کن اجاره نشده است. پیش‌تر هم در خبرها اعلام شده بود که در سه روز اول برپایی جشنوارۀ فیلم کن، غرفۀ ایران در بازار این رویداد هنری به‌دلیل تعلل مسئولان مربوطه، خالی مانده است. همچنین بانی فیلم خبر می‌دهد که بر مبنای شنیده‌های خبرنگارش در کن، «مؤسسه رسانه‌های تصویری که پخش فیلم دوران عاشقی را برعهده دارد مذاکراتی را برای حضور این فیلم در چند فستیوال مطرح انجام داده که قرار است طی روزهای آینده نتیجۀ آن مشخص شود. نکتۀ قابل توجه اینجاست که پوستر فیلم دوران عاشقی روی استندی در ورودی بازار کن نصب شده است.»

+ اطلاعات سایت cinando دربارۀ دوران عاشقی

- بزرگداشت علی حاتمی: دبیر جشنوارۀ فیلم دانشجویی «نهال» از برگزاری مراسم بزرگداشت علی حاتمی در این دوره از جشنواره خبر داد. افشین دانشفر در مورد برنامه‌های این دوره از جشنواره -که از ۴ تا ۱۱ خردادماه برگزار می‌شود- به ایسنا گفته: «در افتتاحیۀ این جشنواره بزرگداشتی از علی حاتمی خواهیم داشت که از خانوادۀ ایشان خانم لیلا حاتمی قول حضور در این برنامه را داده‌اند.»

- پنجمین جشنوارۀ بین المللی فیلم شهر امسال از ۳ تا ۱۲ خرداد در تهران برگزار می شود و ۳۰ فیلم در بخش مسابقۀ سینمای ایران این جشنواره شرکت می‌کنند. دوران عاشقی (علیرضا  رئیسیان)، سربه‌مهر (هادی مقدم‌دوست) و نارنجی‌پوش (داریوش مهرجویی) از جمله فیلم‌های بخش مسابقه هستند.

- فهرست فیلم‌ها + اسامی داوران بخش مسابقه

همچنین عکس‌های فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ (صفی یزدانیان) که کار صبا سیاه‌پوش است به بخش مسابقۀ عکس این جشنواره راه یافته است که با مجموعه عکس‌های ۹ فیلم دیگر رقابت می‌کند.

- اسامی فیلم‌های بخش عکس + داوران این بخش

+ سایت جشنواره

- سایت نوری پیکچرز پخش‌کنندۀ جهانی مستند از ایران، یک جدایی (آزاده موسوی، کورش عطایی) لیست دیالوگ‌ها و صحبت‌های افراد در این فیلم را منتشر کرده است: دانلود (فایل PDF)

 

صفحه 2 از 65

در دنیای تو ساعت چند است؟

بلیت «در دنیای تو ساعت چند است؟»

دوران عاشقی

سر به مهر

آخرین ارسال‌های فوروم

پلۀ آخر

گذشته

facebook

آپارات

مرور فیلم‌های لیلا حاتمی در شبکه نمایش

Go to top