«من» در جشنواره

فیلم من ساختۀ سهیل بیرقی به بخش مسابقۀ فیلم‌های اول جشنوارۀ فجر راه یافت. در نشست خبری سی‌وچهارمین جشنوارۀ فیلم فجر که امروز برگزار شد، دبیر جشنواره اسامی یازده فیلم بخش «نگاه نو» (مسابقۀ فیلم‌های اول) را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، براساس اعلام محمد حیدری، اسامی ۱۱ فیلم پذیرفته‌شده در این بخش بدین شرح است:

- ابد و یک روز به کارگردانی سعید روستایی

- ایستاده در غبار به کارگردانی محمدحسین مهدویان

- برادرم خسرو به کارگردانی احسان بیگلری

- پل خواب به کارگردانی اکتای براهنی

- جشن تولد به کارگردانی عباس لاجوردی

- خانه‌ای در خیابان چهل و یکم به کارگردانی حمیدرضا قربانی

- خماری به کارگردانی داریوش غضبانی

- گیتا به کارگردانی مسعود مددی

- لاک قرمز به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی

- متولد ۶۵ به کارگردانی مجید توکلی

- من به کارگردانی سهیل بیرقی

همزمان با اعلام فیلم‌های بخش نگاه نو کلیپی از فیلم‌های این بخش در نشست رسانه‌ای دبیر جشنوارۀ فیلم فجر پخش شد. سی‌وچهارمین دورۀ جشنوارۀ فیلم فجر از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ بهمن برگزار می‌شود.

+ پوستر جشنواره:

آغاز فیلمبرداری «رگ خواب»

فیلم سینمایی رگ خواب عنوان فیلم جدید حمید نعمت‌الله است که فیلمبرداری آن مدتی پیش در نشر ثالث آغاز شد. به گزارش خبرگزاری صبا، رگ خواب -که نام قبلی آن مینا بود- چهارمین تجربۀ سینمایی نعمت‌الله در مقام کارگردان و اولین تجربۀ او در تهیه‌کنندگی است. تاکنون لیلا حاتمی و کوروش تهامی به‌عنوان بازیگران اصلی مقابل دوربین رفته‌اند. حاتمی که در بی‌پولی نیز با نعمت‌الله همکاری کرده بود، حالا برای دومین بار مقابل دوربین این کارگردان می‌رود.

نعمت‌الله در گفت‌وگو با صبا عنوان کرد قرار است امروز الهام کردا، حمیدرضا آذرنگ و حسین عرفانیان مقابل دوربین رفته و کارشان را آغاز کنند. این کارگردان که در سی‌ودومین جشنوارۀ فیلم فجر با آرایش غلیظ موفق به دریافت جایزۀ ویژۀ هیأت داوران شده بود، قصد دارد با رگ خواب در جشنوارۀ سی‌وچهارم حاضر شود. او در این‌باره به صبا گفت: «ما فرم شرکت در جشنوارۀ سی‌وچهارم را پر کرده‌ایم و ترجیح‌مان این است که اولین اکران فیلم در جشنوارۀ فجر باشد. بنابراین تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که خودمان را به جشنواره برسانیم.» کارگردان بوتیک پیش‌بینی می‌کند که رگ خواب در ۴۵ جلسه تصویربرداری به پایان برسد.

رگ خواب اوج و فرود رابطه میان یک زن و مرد را به نمایش می‌گذارد. لیلا حاتمی، کوروش تهامی، الهام کردا، لیلا موسوی، حسین عرفانیان، خسرو بامداد، بامداد نعمت‌الله و حمیدرضا آذرنگ بازیگران رگ خواب هستند.

پ.ن. (۴ دی): به گزارش ایسنا، فیلمبرداری رگ خواب -که هفتۀ آخر آذر شروع شد- در تهران ادامه دارد و حالا بعد از یک هفته فیلمبرداری، الهام کردا به جمع بازیگران این فیلم پیوست و بازی او مقابل دوربین آغاز شده است.

انتشار ویدئوی «در دنیای تو ساعت چند است؟»

هفتۀ پیش DVD فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ (صفی یزدانیان) منتشر شد. این فیلم را مؤسسه ویدئو رسانۀ فیلمسازان منتشر کرده است. مدت زمان فیلم در دیسک ۹۶ دقیقه و دارای زیرنویس‌های انگلیسی و فرانسوی است. پیوست‌های دیسک عبارتند از:

- ۳۲ عکس از فیلم

- تصویر ۵ پوستر فیلم

- آنونس فیلم

- فیلم «پاریس رشت» (به مدت ۲۱ دقیقه) ساختۀ پگاه جهاندار. این فیلم شامل بخش‌هایی از پشت صحنه و صحبت‌های صفی یزدانیان، لیلا حاتمی، فردین صاحب‌الزمانی، همایون پایور و کریستف رضاعی دربارۀ فیلم است.

- صحنه‌های حذف‌شده (از تدوین نهایی) به مدت یک دقیقه و ۴۵ ثانیه (شامل سه سکانس)

- موزیک ویدئوی «کی سه؟» (ساختۀ مانی دستگردی)

«رگ خواب» در آستانۀ آغاز فیلمبرداری

پ.ن (۲۲ آذر): خبرگزاری تسنیم خبر داده که بر خلاف اعلام قبلی رسانه‌ها، رگ خواب در آخرین مراحل پیش‌تولید است و هنوز کلید نخورده و احتمالاً این هفته فیلمبرداری این فیلم آغاز خواهد شد. این در حالی است که رگ خواب فرم حضور در جشنواره را نیز پر کرده است.

-----------------------------------------------------------------------

فیلم سینمایی رگ خواب به کارگردانی حمید نعمت‌الله کلید خورد و لیلا حاتمی در این اثر نقشی متفاوت از همکاری قبلی‌اش با این کارگردان ایفا می‌کند. به گزارش خبرگزاری مهر، حمید نعمت‌الله چهارمین فیلم سینمایی خود (پس از فیلم‌های بوتیک، بی‌پولی و آرایش غلیظ) را با نام رگ خواب هفتۀ گذشته کلید زد و لیلا حاتمی به عنوان یکی از بازیگران اصلی مقابل دوربین خواهد رفت. لیلا حاتمی دومین تجربۀ سینمایی خود با حمید نعمت‌الله را در فیلم رگ خواب تجربه می‌کند و نقشی متفاوت از آنچه در بی‌پولی بازی کرده مقابل دوربین خواهد برد. فیلمبرداری فیلم سینمایی رگ خواب در آغاز راه است و تلاش گروه تولید فیلم این است که آن را به سی‌وچهارمین جشنوارۀ فیلم فجر برسانند. رگ خواب یک فیلم اجتماعی است و داستان زنی را روایت می کند که به واسطۀ روابطی که برقرار می‌کند، دچار اضمحلال می‌شود. نگارش فیلمنامۀ رگ خواب به عهدۀ معصومه بیات است و حمید نعمت‌الله علاوه بر کارگردانی، تهیه‌کنندگی این فیلم سینمایی را نیز به عهده دارد. نام اولیۀ این فیلم مینا بود و کورش تهامی دیگر بازیگری است که حضورش در فیلم قطعی شده. پیش از این در خبرها بود که نعمت‌الله قصد دارد فیلم جدیدش را ۱۰ آذر کلید بزند.

لیلا حاتمی بازیگر اصلى فیلم تازه حمید نعمت‌الله شد

لیلا حاتمی در فیلم جدید حمید نعمت‌الله بازی خواهد کرد. به گزارش روزنامه سینما، پیش‌تولید این فیلم با نام موقت مینا حدود دو هفته‌ای است که آغاز شده و طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده تا پایان ماه ادامه دارد. نعمت‌الله پروانه ساخت این فیلم را به تازگی از اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد دریافت کرده است؛ فیلمی که نعمت الله خود تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارد، ولی امور تولید و تدارکاتش در دفتر سعید سعدی (نسیم صبا) انجام می‌شود.

لیلا حاتمی تنها بازیگر قطعی این فیلم است تا بعد از بی‌پولی دومین همکاری‌اش با حمید نعمت‌الله شکل بگیرد. البته نقشی که حاتمی در این فیلم بازی می کند کاملاً متفاوت از نقش اش در فیلم بی‌پولی است؛ نقش اصلی زن فیلم که نام کاراکترش «مینا» است. این دومین فیلم لیلا حاتمی بعد از من از ابتدای امسال تاکنون است. فیلم تازه نعمت‌الله فیلمی کم بازیگر است که هنوز بقیۀ بازیگران آن انتخاب نشده‌اند.

فيلم مینا یک فیلم اجتماعی است. این فیلم به رابطۀ یک زن و مرد می‌پردازد که در این ارتباط اوج و فرودهای زیادی را مشاهده خواهیم کرد. حمید نعمت‌الله تاکنون عوامل پشت دوربین فیلمش را انتخاب کرده و قصد دارد با تکمیل فهرست بازیگران، مینا را ۵ آذر ماه کلید بزند. فیلمی که به گفتۀ نعمت‌الله قطعاً نام آن تغییر خواهد کرد. با توجه به فرصت اندک باقیمانده تا جشنواره فجر، مراحل فنی فیلم همزمان با شروع فیلمبرداری آغاز می‌شود. قرار است تدوین فیلم را مهدی سعدی انجام دهد.

■ تهیه‌کننده و کارگردان: حمید نعمت‌الله. نویسنده فیلمنامه: معصومه بیات. مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی. صدابردار: بابک اردلان. طراح صحنه و لباس: محمدرضا میرزامحمدی. مجری و طراح گریم: سهند ترابی. تدوین: مهدی سعدی.

پ.ن: خبرگزاری برنا خبر می‌دهد که حمید نعمت‌الله، کورش تهامی را نیز به عنوان یکی از بازیگران اصلی فیلم مینا انتخاب کرده است.

پ.ن۲: به گزارش خبرگزاری صبا، حمید نعمت‌الله نام فیلم خود را به رگ خواب تغییر داده و قرار است آن را ۱۰ آذر کلید بزند.

«در دنیای تو ساعت چند است؟» فیلم برگزیدۀ منتقدان

در مراسم نهمین شب انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران که شامگاه ۱۰ آبان برگزار شد، برگزیدگان یک سال سینمای ایران از نگاه منتقدان سینمایی معرفی شدند که فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ ساختۀ صفی یزدانیان و به تهیه‌کنندگی علی مصفا عنوان بهترین فیلم را کسب کرد. این فیلم -که در ۹ بخش نامزد جایزه شده بود- همچنین موفق به کسب جوایز بهترین فیلمنامه (صفی یزدانیان) و موسیقی (کریستف رضاعی) و دیپلم افتخار فیلمبرداری (همایون پایور) شد.

- فهرست برگزیدگان

احتمال اکران «من» در آذر

تهیه‌کننده فیلم من ابراز امیدواری کرد که این فیلم آذر ماه اکران عمومی شود. سعید خانی با بیان اینکه این فیلم آمادۀ نمایش شده و مجوز اکران گرفته است، دربارۀ آخرین وضعیت اکران آن به ایسنا گفت: «با توجه به ترافیک اکرانی که برای فیلم‌ها وجود دارد، ما اکران آبان‌ماه را از دست خواهیم داد، ولی اگر شرایطش فراهم شود، امیدوار هستیم که بتوانیم در آذرماه، فیلم را اکران کنیم.» او همچنین دربارۀ اکران عمومی فیلم من پیش‌بینی کرد که با توجه به ترکیب بازیگران و قصۀ آن، اکران عمومی‌اش با استقبال مواجه شود.

معرفی نامزدهای جشن منتقدان سینمایی

نامزدهای نهمین دورۀ جوایز منتقدان اعلام شدند. فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ با ۹ نامزدی به همراه فیلم رخ دیوانه (ابوالحسن داوودی) در صدر قرار دارند. در دنیای تو ساعت چند است؟ در بخش‌های بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه (صفی یزدانیان)، بازیگر نقش اول مرد (علی مصفا)، بازیگر نقش اول زن (لیلا حاتمی)، بازیگر نقش مکمل زن (زهرا حاتمی)، فیلمبرداری (همایون پایور)، موسیقی (کریستف رضاعی) و تدوین (فردین صاحب‌الزمانی) نامزد جایزۀ منتقدان شده است. همچنین فیلم دوران عاشقی (علیرضا رئیسیان) نیز در بخش‌های بازیگر نقش مکمل مرد (فرهاد اصلانی)، فیلمبرداری (علیرضا برازنده)، موسیقی متن (ستار اورکی) و تدوین (هایده صفی‌یاری) نامزد جایزه شده است. مراسم جشن منتقدان قرار است ۱۰ آبان برگزار شود.

«من» پروانه نمایش گرفت

به گزارش ایسنا در جلسه ۳۰ شهریور شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی، برای فیلم من به کارگردانی سهیل بیرقی پروانه نمایش صادر شد.

در پروانه نمایش این فیلم آمده: «تماشای این فیلم به افراد زیر ١٥سال توصیه نمی شود.»

تهیه‌کنندگان اثر در حال بررسی زمان مناسب برای اکران فیلم هستند.

[منبع: اینستاگرام فیلم «من»]

چند خبر

- فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ از نیمۀ نوامبر ٢٠١٥ در کره جنوبی اکران می‌شود. پخش‌کنندۀ فیلم Alto Media Films است.

- این فیلم همچنین به عنوان فیلم افتتاحیه در پنجمین جشنوارۀ فیلم های ایرانی استرالیا به نمایش درخواهد آمد. این جشنواره در اکتبر ۲۰۱۵ در پنج شهر استرالیا (آدلاید، سیدنی، کانبرا، بریزبن و ملبورن) برگزار می شود.[سایت جشنواره]

- در دنیای تو ساعت چند است؟ در فهرست ۱۰ فیلم اولیه (و سپس فهرست ۶ فیلم نهایی که دیروز معرفی شدند) برای معرفی به اسکار حضور داشت؛ که در نهایت امروز فیلم محمد رسول الله (ص) ساختۀ مجید مجیدی به عنوان فیلم منتخب برای معرفی به اسکار (جایزۀ بهترین فیلم خارجی‌زبان) معرفی شد.

صفحه 2 از 70

فیلم «من» ساختۀ سهیل بیرقی

در دنیای تو ساعت چند است؟

دوران عاشقی

سر به مهر

آخرین ارسال‌های فوروم

پلۀ آخر

گذشته

آخرین ویدئوها

facebook

آپارات

مرور فیلم‌های لیلا حاتمی در شبکه نمایش

Go to top