اعلام اسامی فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر

امروز اسامی فیلم های بخش «مسابقۀ سینمای ایران» سی‌وسومین جشنوارۀ فیلم فجر در نشستی اعلام شد. هیأت انتخاب جشنواره ۲۲ فیلم را برای این بخش برگزیده‌اند که دوران عاشقی (علیرضا رئیسیان) هم یکی از آنهاست. بر مبنای بیانیۀ هیأت انتخاب، امسال تصمیم گرفته شد که هیچ‌یک از فیلم‌های اول فیلمسازان -که در بخش «نگاه نو» حضور دارند- برای بخش مسابقه سینمای ایران انتخاب نشوند.

نمایش «در دنیای تو ساعت چند است؟» در بوستون

museum of fine arts boston

فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ ساختۀ صفی یزدانیان در جشنوارۀ «فیلم‌هایی از ایران» در موزۀ هنرهای زیبای بوستون به نمایش درخواهد آمد. این جشنواره با همکاری بنیاد ILEX برگزار می‌شود. ماهی و گربه (شهرام مکری)، قاعدۀ تصادف (بهنام بهزادی) و دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند (محمد رسول‌اف) از دیگر فیلم‌هایی است که در این جشنواره به روی پرده می‌رود.

دیدار با عوامل «آشنایی با لیلا» در موزه سینما

مراسم دیدار با عوامل فیلم آشنایی با لیلا ساختۀ عادل یراقی با حضور لیلا حاتمی و عباس کیارستمی در موزه سینما برگزار می‌شود. این مراسم روز پنج‌شنبه ۱۱ دی ماه ساعت ۲۰:۳۰ برگزار خواهد شد.

چند خبر

- اکران مستند از ایران، یک جدایی (آزاده موسوی، کورش عطایی) در گروه سینمایی «هنر و تجربه» تا ۱۱ بهمن ادامه خواهد داشت:


- جمعۀ گذشته (۵ دی) برنامۀ نمایش این مستند در خانۀ هنرمندان با حضور کارگردانان فیلم، اصغر فرهادی، بابک کریمی و تنی چند از چهره‌های فرهنگی هنری برگزار شد + گزارشی از این برنامه

- بابک کریمی بازیگر فیلم جدایی نادر از سیمین ۲۰ قطعه از عکس‌هایی که از پشت صحنۀ این فیلم گرفته را به پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل اهدا کرد. این عکس‌ها پیشتر در نمایشگاهی در فرانسه به نمایش درآمده بود.

- فیلم سربه‌مهر (هادی مقدم‌دوست) همزمان با بیست‌وسومین همایش سراسری نماز در اهواز نمایش داده می‌شود. این فیلم از ۶ تا ۸ دی در سینما بهمن و از ۹ تا ۱۱ دی در سینما هلال اهواز روی پرده می‌رود.

«در دنیای تو ساعت چند است؟» بهار ۹۴ اکران می‌شود

صفی یزدانیان کارگردان فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ در گفت‌گو با سوره سینما از برنامه‌ریزی برای اکران این فیلم در بهار ۹۴ خبر داده است.

یزدانیان دربارۀ حضور فیلمش در جشنواره فیلم فجر به سوره سینما گفت: «پیش از این قصد داشتیم فیلم را خارج از زمان جشنواره به صورت عمومی نمایش دهیم، اما اگر فیلم آن موقع اکران می‌شد فرصت خوبی نبود و به خاطر صف شلوغ فیلم‌هایی که قبل از پایان سال می‌خواهند اکران شوند، برای این فیلم همان اتفاقی می‌افتاد که پیش از این دامنگیر پلۀ آخر شد و در بدترین زمان نمایش روی پرده می‌رفت و آن‌طور که باید دیده نمی‌شد. از دی تا اسفندماه زمان مناسبی برای اکران فیلم‌هایی که قابلیت نمایش عمومی دارند نیست.

آنچه برای ما اهمیت داشت این بود که فیلم مخاطب خود را پیدا کند، به همین خاطر نمی‌خواستیم درگیر شرایط نامناسب اکران شود یا فیلم در گروه سینمای «هنر و تجربه» قرار بگیرد. در نظر گرفتن این شرایط ما را به این نتیجه رساند که فیلم باید در جشنوارۀ فجر حضور داشته باشد تا بعد شرایط بهتری نصیبش شود. علی مصفا به عنوان تهیه‌کننده برای اکران عمومی فیلم برنامه‌ریزی کرده تا از طریق دفتر «نسیم صبا» بتوانیم فصل بهار سال بعد در دنیای تو ساعت چند است؟ را اکران کنیم.

داستان فیلمنامه از تهران دور است و بخش اعظم فیلم در رشت جلوی دوربین رفت. به جز سه بازیگر اصلی، بقیۀ افراد هنرمندان بومی گیلان هستند و گویش و لهجۀ خود را دارند. اگر قرار بود سایر بازیگران را هم از تهران ببریم به خاطر تقلید لهجه ممکن بود فضایی نمایشی و مصنوعی در فیلم ایجاد شود. اما پرسوناژهای اصلی جز به اقتضای صحنه که ممکن است برخی دیالوگ‌ها را به گویش گیلانی بیان کنند، فارسی صحبت می‌کنند.»

احتمال اکران «دوران عاشقی» قبل از جشنواره

علیرضا رئیسیان کارگردان دوران عاشقی به بانی فیلم گفته است که ممکن است به دلیل مشکلات مالی، فیلمش را پیش از جشنواره اکران کند. دوران عاشقی اکنون آخرین مراحل آماده‌سازی را می‌گذراند و به هیأت انتخاب جشنواره هم ارائه شده است. رئیسیان گفته: «پروانۀ نمایش دوران عاشقی به طور کامل صادر شده و من و پخش‌کننده ممکن است تصمیم بگیریم فیلم را به خاطر شرایط خاص مالی که داریم، سریع اکران کنیم.... من شخصاً علاقمند هستم این فیلم در جشنواره حضور داشته باشد و شاید هم اکران عمومی را به پس از این رویداد موکول کنیم، اما این تصمیم هنوز برای خودم هم به طور کامل روشن نیست.»

«در دنیای تو ساعت چند است؟» در جشنواره فیلم فجر

فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟ ساختۀ صفی یزدانیان به بخش مسابقۀ فیلم‌های اول (نگاه نو) جشنوارۀ فجر راه یافت. صبح امروز فهرست ۱۱ فیلم این بخش پس از جلسۀ جمع‌بندی نهایی از سوی هیأت انتخاب جشنواره اعلام شد:

۱- احتمال باران اسیدی (بهتاش صناعی‌ها)

۲- بدون مرز (امیرحسین عسگری)

۳- جامه‌دران (حمیدرضا قطبی)

۴- چاقی (راما قویدل)

۵- چهارشنبه ۱۹ آبان (وحید جلیلوند)

۶- حکایت عاشقی (احمد رمضان زاده)

۷- در دنیای تو ساعت چند است؟ (صفی یزدانیان)

۸- دو (سهیلا گلستانی)

۹- ماهی سیاه کوچولو (مجید اسماعیلی)

۱۰- ناهید (آیدا پناهنده)

۱۱- نزدیکتر (مصطفی احمدی)

اکران «آشنایی با لیلا» در گروه هنر و تجربه

آشنایی با لیلا 

فیلم آشنایی با لیلا ساختۀ عادل یراقی از فردا (پنج‌شنبه ۴ دی) در گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران می‌شود. این فیلم در سینماهای آزادی، کورش، خانه هنرمندان و موزه سینما در تهران و سینما هویزه مشهد و سینما سوره اصفهان به روی پرده خواهد رفت. سایت گروه هنر و تجربه برنامۀ اکران این فیلم تا پیش از شروع جشنواره فجر (۱۱ بهمن) را منتشر کرده است.[مشخصات فیلم]

- برنامۀ اکران آشنایی با لیلا (PDF)

- صفحۀ فیلم در سایت «هنر و تجربه»

- خرید آنلاین بلیت فیلم در سایت سینما تیکت

- چند عکس از فیلم (از صفحه فیس‌بوک عادل یراقی):

«دوران عاشقی» پروانه نمایش گرفت

فیلم دوران عاشقی ساختۀ علیرضا رئیسیان پروانه نمایش عمومی دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در تازه‌ترین جلسۀ شورای پروانه نمایش -که با حضور اکثریت اعضای این شورا در تاریخ ۲۴ آذر برگزار شد- دو فیلم گام‌های شیدایی به کارگردانی حمید بهمنی و تهیه‌کنندگی محمد قهرمانی و دوران عاشقی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علیرضا رئیسیان مجوز نمایش برای اکران عمومی دریافت کردند.

-------------------------------------------------------------

پی‌نوشت (۲ دی): ایسنا از قول علیرضا رئیسیان خبر داده که نسخۀ اولیۀ دوران عاشقی به دفتر جشنواره ارائه شده است و مراحل آماده‌سازی نهایی را برای حضور در جشنوارۀ فجر سپری می‌کند.

رئیسیان به خبرنگار ایسنا گفته: «کار طراحی و ترکیب صدای فیلم را امیرحسین قاسمی، تروکاژ تصویر را امیر سحرخیز و کار رنگ‌بندی و اتالوناژ را هوتن حق‌شناس برعهده دارد و موسیقی را نیز ستار اورکی می‌سازد.»

وی در پاسخ به اینکه آیا با توجه به دریافت پروانه نمایش، پس از جشنوارۀ فیلم فجر آخرین ساخته‌اش را اکران خواهد کرد؟ گفت: «با توجه به موضوع به‌روز و فراگیر فیلم، علاقه‌مند هستم فیلم را در اکران عید نوروز به نمایش بگذارم، ولی به دلیل هزینه‌های سنگین فیلمسازی و مشکلات مالی پروژه، ممکن است زودتر تصمیم بگیریم فیلم اکران شود. به‌هرحال باید با پخش‌کننده (فیلمیران) مذاکره‌ای داشته باشیم تا زمان اکران فیلم قطعی شود.»

صفحه 2 از 57

فیلم «آشنایی با لیلا» ساختۀ عادل یراقی

در دنیای تو ساعت چند است؟

دوران عاشقی

سر به مهر

آخرین ارسال‌های فوروم

پلۀ آخر

گذشته

آخرین ویدئوها

facebook

آپارات

مرور فیلم‌های لیلا حاتمی در شبکه نمایش

Go to top