چند خبر

- عباس رستگارپور صدابردار دوران عاشقی (علیرضا رئیسیان) به سینماپرس گفته که فیلمبرداری این فیلم تا دو هفتۀ دیگر تمام می‌شود. بیتا فرهی هم چندی پیش به سینماپرس گفته بود که بازی‌اش در این فیلم از شهریورماه شروع می‌شود.

- از ایران، یک جدایی به عنوان یکی از ۵۷ فیلم مستند راه‌یافته به بخش مسابقۀ مستند جشن خانۀ سینما انتخاب شده است. این فیلم‌ها را هیأت انتخابی از سوی دو صنف مستندسازان و تهیه‌کنندگان سینمای مستند ایران انتخاب کرده‌اند.

+ نگاهی به  از ایران، یک جدایی: جذابیت سه‌گانه (مهرزاد دانش)

- دو ویدئو

به یاد علی حاتمی

علی حاتمی

مطالبی به مناسبت هفتادمین سالروز تولد علی حاتمی

نامزدهای جوایز جشن خانۀ سینما معرفی شدند

امروز در دومین نشست مطبوعاتی شانزدهمین جشن سینمای ایران، نامزدهای جوایز این جشن معرفی شدند. فیلم‌های پذیرایی ساده (مانی حقیقی)، حوض نقاشی (مازیار میری)، دربند (پرویز شهبازی)، روزهای زندگی (پرویز شیخ طادی) و ملکه (محمدعلی باشه آهنگر) نامزدهای بهترین فیلم هستند. فیلم پلۀ آخر در دو بخش کارگردانی (علی مصفا) و بازیگر نقش اول زن (لیلا حاتمی) نامزد جایزه شده است. گذشته هم در بخش‌های کارگردانی و فیلمنامه (اصغر فرهادی) و بازیگر نقش اول مرد (علی مصفا) نامزد جایزه شده است. ملکه با نامزدی در ۱۱ بخش، پذیرایی ساده در ۷ بخش و روزهای زندگی و حوض نقاشی در ۶ بخش، بیشترین نامزدی‌ها را کسب کرده‌اند. در جشن امسال فیلم‌هایی که از خرداد ۹۰ تا تیر ۹۳ اکران شده‌اند مورد داوری قرار گرفته‌اند.

یک خبر

در دنیای تو ساعت چند است؟ برای دریافت پروانه نمایش به وزارت ارشاد فرستاده شده است.

در دنیای تو ساعت چند است؟

محمد دزفولی‌زاده و لیلا حاتمی در تصویری از فیلم [منبع]

سینماگران ایران به کودکان غزه نامه نوشتند

تعدادی از سینماگران ایران ضمن همدردی با مردم مظلوم غزه در بیانیه‌ای -که در قالب نامه‌ای به کودکان غزه نوشته شده- اعلام کردند روز شنبه یازدهم مردادماه برای اهدای خون به مردم غزه در مراکز انتقال خون حاضر می‌شوند. این سینماگران به همراه اعضای دفاتر انجمن سینمای جوانان در این حرکت شرکت می‌کنند و مردم را هم به حضور در آن دعوت کرده‌اند.

«دوران عاشقی» کلید خورد


فیلمبرداری جدیدترین ساختۀ علیرضا رئیسیان با نام دوران عاشقی اول مردادماه در تهران آغاز شد.

به گزارش ایسنا در تازه‌ترین فیلم علیرضا رئیسیان پس از چهل‌سالگی، لیلا حاتمی، شهاب حسینی، فرهاد اصلانی، پرویز پورحسینی و بیتا فرهی به ایفای نقش می‌پردازند. در این فیلم، مینا وحید به عنوان چهرۀ جدید معرفی می‌شود.

دوران عاشقی درام عاشقانه‌ای بر بستر مسائل روز اجتماعی است.

سایر بازیگران: لی‌لی فرهادپور، سوگل قلاتیان، نسیم ادبی، سعید داخ، عاطفه للهی، داریوش فائزی، شهرام جمشیدی، فرزان نجفی، حمیدرضا حیات، حسین کوهستانی

بازیگر خردسال : عرشیا خلج.

آغاز «دوران عاشقی» از اول مرداد

فیلم سینمایی دوران عاشقی به کارگردانی علیرضا رئیسیان اواخر هفتۀ جاری کلید می‌خورد. به گزارش خبرآنلاین، رئیسیان از چندی پیش سرگرم پیش‌تولید تازه‌ترین فیلم خود بود که اکنون با قطعی شدن حضور چهار بازیگر اصلی لیلا حاتمی، شهاب حسینی، فرهاد اصلانی و بیتا فرهی فیلمبرداری کار از ابتدای مردادماه آغاز می‌شود. در روزهای آتی بازیگران دیگری نیز به این جمع می‌پیوندند.

فیلم درامی عاشقانه در بستر اجتماعی است که به گفتۀ رئیسیان تمی متفاوت و جذاب برای روایت داستان انتخاب شده است. رؤیا محقق فیلمنامۀ دوران عاشقی را نوشته و مهسا محب‌علی داستان‌نویس در برخی بخش‌ها با محقق همراهی داشته است. سودابه خسروی طراحی گریم این فیلم سینمایی را انجام می‌دهد و علیرضا برازنده فیلمبردار فیلم خواهد بود. مجید میرفخرایی مدیر هنری فیلم است و عباس رستگارپور صدابرداری، هایده صفی‌یاری تدوین و محمدرضا دلپاک طراحی صدا را انجام می‌دهند. صبا سیاه‌پوش عکاس پروژه است.

این نخستین بار است که شهاب حسینی، اصلانی و فرهی مقابل دوربین رئیسیان قرار می‌گیرند. لیلا حاتمی پیش از این در فیلم‌های ایستگاه متروک و چهل‌سالگی با رئیسیان همکاری داشته و برای بازی در ایستگاه متروک در سال ۱۳۸۱ جایزۀ بهترین بازیگر زن را از جشنوارۀ مونترال کانادا دریافت کرد.

سینماگران هشدار دادند

۲۰۲ سینماگر ایرانی در نامه‌ای به مخاطبان سینمای ایران از آنان درخواست کرده‌اند از مراجعه به سایت‌های غیرقانونی دانلود فیلم‌های ایرانی خودداری کنند و نسبت به حقوق مادی و معنوی سینماگران ایرانی حساسیت بیشتری داشته باشند: «ما سینماگران ایرانی، از همۀ شما هموطنانی که بینندگان آثار ما هستید -در وطن و در غربت- درخواست می‌کنیم که نسبت به آسیبی که بر ما وارد می‌شود، حساسیت و احساس مسئولیت بیشتری داشته باشید. هر بار مراجعۀ شما به وب‌سایت‌هایی که بدون داشتن هر نوع قراردادی با مالکان آثار، به طور غیرقانونی فیلم‌های داستانی، مستند و کوتاه ما را به شما عرضه می‌کنند، خسارت‌های غیرقابل جبرانی را بر ما وارد می‌کند که شما یقیناً از آن بی‌خبر هستید.»

بازیگران جدید در «دوران عاشقی»

بانی فیلم خبر می‌دهد که شهاب حسینی و بیتا فرهی به جمع بازیگران فیلم تازۀ علیرضا رئیسیان پیوسته‌اند. طبق این خبر شهاب حسینی بازیگر مرد اصلی دوران عاشقی خواهد بود. گویا شهاب حسینی که برای بازی در فیلم دکتر علی رفیعی (مردی که مادرم عاشقش بود) قرارداد امضا کرده بود، با به تعویق افتادن تولید آن فیلم و آزاد شدن وقتش در فیلم رئیسیان حضور خواهد یافت.

صفحه 2 از 52

در دنیای تو ساعت چند است؟

دوران عاشقی

سر به مهر

آخرین ارسال‌های فوروم

پلۀ آخر

گذشته

آخرین ویدئوها

facebook

آپارات

مرور فیلم‌های لیلا حاتمی در شبکه نمایش

Go to top